Preskočiť navigáciu

Čo je Matúšovo kráľovstvo?

Matúšovo kráľovstvo na území Slovenska
Matúšovo kráľovstvo je novým produktom aktívneho cestovného ruchu.Zakladá sa na bohatej a príťažlivej feudálnej histórii, tajomných hradoch a zámkoch a povesťami opradenom kraji.

Plánovaná oblasť pôsobnosti sa rozprestiera na západnej tretine Slovenska a spadá do nej cca 1100 miest a obcí.

Hlavnou črtou tohto produktu je možnosť prezentácie každého subjektu samostatne, ale zároveň pod spoločnou značkou Matúšovho kráľovstva. Spojenie do veľkého celku umožňuje osloviť a pritiahnuť oveľa väčšie množstvo turistov, ako by to bolo pri individuálnej propagácii a zároveň dosiahnuť aj výrazné predĺženie ich pobytu.

Podľa skúseností z okolitých štátov je práve združená prezentácia a hlavne ponuka zaujímavého produktu správnou cestou ku zvyšovaniu návštevnosti regiónov a s tým súvisiacich aktivít cestovného ruchu. Toto však umožňujú iba projekty väčšieho rozsahu. Na výstavách cestovného ruchu je často vidno prezentáciu samostatných ubytovacích a stravovacích zariadení, miest a obcí, prípadne združení s dôrazom na lokálne pamiatky.

Projekt Matúšovo kráľovstvo ponúka možnosť oživiť dávne povesti, tradície a históriu, propagovať podujatia, pamiatky a prírodné krásy, pritiahnuť turistov z okolitých štátov i kráľovstiev a pod spoločnou značkou budovať a rozvíjať turistickú infraštruktúru regiónu.
ÚvodÚzemieHrady a zámkySubjektyKontaktMapa webu
RSS kanál
Copyright © 2001-2006 Matúšovo kráľovstvo s.r.o. • Webdesign © 2001-2006 Peter Šlosar