Preskočiť navigáciu

Výstava Go-Regiontour 2002 (Brno, Česká republika)

Prvou výstavou v roku 2002 bol tradičný Regiontour v Brne. Konala sa v dňoch 10.-13.1.2002. Nechýbali sme tu vlastným stánkom Matúšovho kráľovstva, spoluvystavovateľmi boli Kráľovská Lehota Súľov, pútnické miesto Hotel LUNA Martin a v rámci jedného dňa Kráľovská Lehota Stará Turá. Štyri dni priniesli značný nápor na náš stánok, ktorý patril určite k najnavštevovanejším v Slovenskej expozícii. Prvé dva dni bolo zamerané na odbornú verejnosť, sobota a nedeľa pre laickú verejnosť. Najmä sobota dala riadne zabrať, na stánku sme pracovali v plnom nasadení 6-8 ľudia. Niekedy sa pred našim stánkom vytvoril až štvorstup záujemcov o Matúšovom kráľovstve. V Českej republike sme vlastne naše kráľovstvo iba predstavovali a tak nás prekvapil ten záujem.
Už od začiatku sme našli i recept, aby naše materiály dostali väčšinou ľudia, ktorí o Kráľovstvo skutočne majú záujem. Na pultoch boli čerstvo vytlačený čiernobiely materiál - nové Kráľovské zvesti 1/2002 s aktuálnym súpisom subjektov v Matúšovom kráľovstve i pripravovanými aktivitami. Tento materiál sa dával na požiadanie každému záujemcovi. Veľkú pozornosť pútal celofarebný 24 stranový materiál Matúšovo kráľovstvo, venovaný legendám a povestiam o 53 hradoch Matúšovho kráľovstva a brožúrka Súľovské skaly ako súčasť Matúšovho kráľovstva. Tieto materiály sa však dávali iba návštevníkom so záujmom navštíviť Matúšovo kráľovstvo. Pre odborných návštevníkov boli k dispozícii ešte materiály s logom Matúšovho kráľovstva vydané Mikroregiónom Strážovské vrchy - skladačka Hrady a kaštiele Matúšovho kráľovstva, mapka Hornopovažskej dŕžavy a brožúrka Povesti z Matúšových hradov.
Na stánku sme uskutočnili viacero jednaní so slovenskými, českými i poľskými subjektami. Hlavné jednania prebehli s mestami Trnava - p. primátorom Bošnákom, mestami Piešťany, Trenčín, Myjava, Brezová pod Bradlom, subjektami z Kysúc, na českej strane so Shocartom Zlín, pánom Tomášom Harabišom z Valašského kráľovstva. Prvé kroky sme podnikli pri rokovaní so zástupcami Tošovského panství (Šluknovský výbežok), ktoré by mali vyvrcholiť nadviazaním diplomatických stykov. VIP pasy sme obdržali: primátor Trnavy p. Bošnák, šéfredaktor časopisu Cykloturistika p. Říha a šéfredaktor časopisu Turistika o hory p. Brandos.
Usporiadatelia v tlačovej správe uviedli, že výstavu navštívilo 34 000 návštevníkov. Nakoľko sme voľne rozdali 2000 kusov Kráľovských zvestí, znamená to, že sa pri našom stánku zastavil každý 17. návštevník, ktorý si o ňom zobral základné informácie. Materiálu Matúšovo kráľovstvo sme vydali 1100 kusov, to znamená, že so zhruba každým 30. návštevníkom veľtrhu sme obšírnejšie rozprávali o produkte Matúšovho kráľovstva a sú to osoby, ktoré prejavili záujem o návštevu nášho kráľovstva. Ak sa však pozrieme na vec ešte z pohľadu, že pri vysvetľovaní často stáli dvojice i trojice, tak možno odhadnúť, že zhruba každý 15.-17. návštevník sa podrobnejšie zaujímal o naše Kráľovstvo. Ak zhrnieme dohromady obe tieto cieľové skupiny, tak nám vychádza pre nás lichotivé číslo, ktoré hovorí, že zhruba každý desiaty návštevník sa nielenže zastavil pri našom stánku, ale prejavil aspoň základný záujem o naše Kráľovstvo. Koľko ľudí sa však ozaj zastavilo pri stánku, ťažko povedať...

 

 

foto

foto

foto

foto

foto

foto

 

ÚvodÚzemieHrady a zámkySubjektyKontaktMapa webu
RSS kanál
Copyright © 2001-2006 Matúšovo kráľovstvo s.r.o. • Webdesign © 2001-2006 Peter Šlosar