Preskočiť navigáciu

Nové propagačné materiály Matúšovho kráľovstva

Pred výstavami cestovného ruchu sme už uplatnili efekt združenej propagácie a tak sme spolu mali 7 farebných prospektov. Pritom iba jeden sme vydali v Matúšovom kráľovstve, zvyšné vydali subjekty, ktoré sú jeho súčasťou. A tak sa pod spoločnou hlavičkou propagovala veľmi silná myšlienka. Posúďte sami!

Prospekt Matúšovho kráľovstva

Vydali sme ho priamo u nás v Matúšovom kráľovstve, v občianskom združení. Získali sme naň grant v Pilotnej grantovej schéme pre rozvoj cestovného ruchu. Má formát A4, 24 celofarebných strán + 4 strany farebnej obálky. Vyšiel v náklade 10 000 ks je v slovenskej a anglickej jazykovej mutácii. Popisuje o čom je Matúšovo kráľovstvo, všetkých jeho 53 hradov a zámkov s históriou, povesťami a legendami ako i prístupom k nim. Ku každému hradu je farebná fotografia. K dostaniu bol na výstavách cestovného ruchu, bude ho možné získať na podujatiach Matúšovho kráľovstva a k pasom od marca i v hláskach Matúšovho kráľovstva. V strede má ešte čiernobielu prílohu s databázou členov Matúšovho kráľovstva.
 

foto


Povesti spod Matúšových hradov

Túto brožúrku formátu A5 vydal Mikroregión Strážovské vrchy v rámci Pilotnej grantovej schémy pre rozvoj cestovného ruchu. Má farebný obal, vnútro je čiernobiele. Má 32 strán a sú v nej prebraté a prerozprávané povesti od viacerých slovenských autorov. Ich názvy sú: Silák Podmanický, Lehotský regrút (obe Považskobystrický hrad), Súľovský Čierny orol (Súľovský hrad), O nestálej manželke alebo povesť o Domanižskom hrade, Rytier Smaragdus (Košecký hrad). Úvod napísala Milada Belásová. Brožúru bude možné dostať v subjektoch Mikroregiónu Strážovské vrchy (Kráľovské lehoty Domaniža a Pružina, Lehoty Prečín, Horná Maríková a v Hláske TIK Považská Bystrica). Brožúra je spracovaná v slovenskom jazyku.
 

foto


Sprievodca Matúšovými panstvami

Tento sprievodca má formát 12x 21 cm a vydal ho Mikroregión Strážovské vrchy v rámci Pilotnej grantovej schémy pre rozvoj cestovného ruchu. Je celofarebný a má 44 strán včítane obalu. Popisuje prírodné a kultúrne poklady Bystrického, Súľovského a časti Košeckého panstva. V závere je adresár subjektov a obcí s kontaktnými číslami. Sprievodcu bude možné dostať v subjektoch Mikroregiónu Strážovské vrchy (Kráľovské lehoty Domaniža a Pružina, Lehoty Prečín, Horná Maríková a v Hláske TIK Považská Bystrica). Brožúra je spracovaná v slovenskom, poľskom a anglickom jazyku.
 

foto


Mapa Matúšových panstiev

Mapka má formát A4 a je 3x preložená na výsledný formát 21x10 cm. Vydal ju Mikroregión Strážovské vrchy v rámci Pilotnej grantovej schémy pre rozvoj cestovného ruchu. Je celofarebná. Na jednej strane je mapka oblasti od Trenčína po Kotešovú so zákresom peších turistických trás a cykloturistických trás. Na druhej strene je popísaných 6 nezabudnuteľných výletov po 3 Matúšových panstvách (Na Košecký hrad, Na strážov, Na Považský hrad, Za Súľovským šarkanom, Krajom tiesňav a Javornícka odysea). Autormi textov sú správca Matúšovho kráľovstva JurajHlatký a Milada Belásová. Brožúru bude možné dostať v subjektoch Mikroregiónu Strážovské vrchy (Kráľovské lehoty Domaniža a Pružina, Lehoty Prečín, Horná Maríková a v Hláske TIK Považská Bystrica). Mapka je vydaná zvlášť v slovenskej mutácii a zvlášť v anglicko-poľskej mutácii.
 

foto


Skladačka - Hrady a kaštiele Matúšovho kráľovstva

Skladačka má výsledný formát 7,5x10,5 cm, je 8x preložená a je na nej 9 záberov hradov a kaštieľov v oblasti (Považský hrad, hrad Súľov, Košeca, kaštiele v Orlovom a Považskom Podhradí. Vydal ju Mikroregión Strážovské vrchy v rámci Pilotnej grantovej schémy pre rozvoj cestovného ruchu. Je celofarebná, na druhej strane je stručný čiernobiely textový popis. Autorom textov je Milada Belásová. Skladačku bude možné dostať v subjektoch Mikroregiónu Strážovské vrchy (Kráľovské lehoty Domaniža a Pružina, Lehoty Prečín, Horná Maríková a v Hláske TIK Považská Bystrica). Skladačka je vydaná zvlášť v slovenskej mutácii a zvlášť v anglicko-poľskej mutácii.
 

foto


Sprievodca - Súľovské skaly

Tento stručný sprievodca má formát A6 a vydal ho obecný úrad Súľov vo vlastnom náklade. Jedná sa už o druhé vydanie mimoriadne úspešného sprievodcu. Má farebnú 4 stranovú obálku a čiernobiele vnútro o rozsahu 24 strán. Sú tu popísané bizardné skalné útvary Súľovských skál, stavebné pamiatky obce, povesti o obci a hrade, pešie turistické a cykloturistické trasy (obe s mapkami). Sprievodcu bude možné dostať v kráľovských subjektoch ležiacich v Kráľovskej lehote Súľov-Hradná. Sprievodca je spracovaný v slovenskom jazyku.
 

foto

 

ÚvodÚzemieHrady a zámkySubjektyKontaktMapa webu
RSS kanál
Copyright © 2001-2006 Matúšovo kráľovstvo s.r.o. • Webdesign © 2001-2006 Peter Šlosar