Preskočiť navigáciu

Trenčianske hradné slávnosti

panorama

V sobotu 3. augusta 2002 boli o deviatej hodine rannej obrovskou salvou z dela zahájené Hradné slávnosti na Trenčianskom hrade. Tohto roku sa pod vedením skupiny historického šermu WAGUS konal už ich deviaty ročník a Matúšovo kráľovstvo bolo ich súčasťou.
Do sýtosti sa mohli zabávať deti aj dospelí. Od rána až do večera sa na hradnom nádvorí striedali šermiarske skupiny - CASANOVA Banská bystrica, CORVUS ARMA Bratislava, MEMENTO MORI Uherský Ostroh, VALMONT Vsetín - so sokoliarmi, skupinami historickej hudby či dobových tancov. Na hornom hrade sa zatiaľ odohrával jazdecký rytiersky turnaj NORMAN. Bola to skutočná pastva pre oči zvedavých divákov.
Pre deti boli pripravené rôzne hry. Strieľali z luku, hádzali podkovou, váľali kolky, preťahovali sa s lanom, do sýtosti sa mohli vyskákať na nafukovacom harde alebo si vyskúšať jazdu na koni. V pravidelných intervaloch bolo treba, po upozornení moderátora, dôkladne si zapchať uši, lebo zaduneli ohlušujúce salvy z hradného dela. A ako sa už pri takejto príležitosti patrí, nesmel chýbať ani hradný pán Matúš Čák Trenčiansky. V našom stánku sme do Turistických pasov udeľovali špeciálnu pečiatku Matúša Čáka, pečiatku Trenčianskeho hradu a aj oficiálnu pečiatku nášho kráľovstva. Vo večerných hodinách pokračovali slávnosti orientálnou ohňovou show a ďalšími dobovými historickými predstaveniami.

 

 

foto

foto

foto

 

 

ÚvodÚzemieHrady a zámkySubjektyKontaktMapa webu
RSS kanál
Copyright © 2001-2006 Matúšovo kráľovstvo s.r.o. • Webdesign © 2001-2006 Peter Šlosar