Preskočiť navigáciu

Kráľovská rytierska družina nezáháľala

Kráľovská rytierska družina Diadém počas letných mesiacov nezaháľala. Po Beckovských hradných slávnostiach spríjemnili ľudom na Kysuciach popoludnie počas Radoľského jarmoku 21. júla. V Rajeckých Tepliciach pripravili 11. 8. pri altánku nad javiskom pre kúpeľných i náhodných návštevníkov pestrý program.

Nové námety a inšpirácie načerpali členovia skupiny počas týždenného pobytu na hrade Točník pri Beroune ako účastníci projektu Historia magistra vitae - castrum Točník. Bol to týždeň stredovekého spôsobu života, kde sa stretli šermiari z rôznych krajín a vymieňali si svoje skúsenosti na všakovakých seminároch. Počas celého pobytu viala nad stanom družiny vlajka Matúšovho kráľovstva. Meno kráľovstva šírili aj prostredníctvom brožúry, ktorou obdarúvali nových šermiarskych kamarátov zo Škótska, Slovinska či Nemecka. 3. a 4. august boli dni určené pre verejnosť s vystúpeniami škótskych horalov, slovinských rytierov, nemeckých knechtov a českých a slovenských žoldnierov, orientálnych tanečníc a katov, vrátane dobytia hradu.

Všetkým priaznivcom bolo umožnené Kráľovskú rytiersku družinu Diadém zhliadnuť na Martinskom jarmoku, v októbri sa zúčastnili Týždňa v rannom stredoveku, ktorý sa konal pod vedením majstra Kozu v Rusovciach. Do budúcna sa chystá spolupráca s ďalšími šermiarskymi skupinami zo zahraničia.

 

 

foto

foto

foto

foto

foto

 

 

ÚvodÚzemieHrady a zámkySubjektyKontaktMapa webu
RSS kanál
Copyright © 2001-2006 Matúšovo kráľovstvo s.r.o. • Webdesign © 2001-2006 Peter Šlosar