Preskočiť navigáciu

1 % z dane pre Matúšovo kráľovstvo

Začiatkom tohto roka je opäť možnosť poukázať 1 % Vami odvedených daní za minulý rok na účely stanovené zákonom. K oprávneným organizáciám na tento účel bola do zoznamu notármi zaradená aj naša organizácia - Matúšovo kráľovstvo - občianske združenie.

V súčasnosti sa jedná o poukázanie 1% daní fyzických osôb, to znamená živnostníkov a každého človeka ako zamestnanca. Prakticky to znamená, že nielen Vy, ale i vaši zamestnanci, známi a pod. môžete poukázať 1 % na Vami zvolený subjekt. Jedná sa o peniaze už Vami odvedené štátu, nikoho to nezaťažuje ďalšou platbou. V rámci tohto zákona je potrebný Váš súhlas, aby štát 1 % Vašich daní poukázal na účel Vami vybraný. Je to vlastne jediné percento Vami odvedených daní, o ktorom viete, na aký účel bude vynaložené, o zvyšných 99 % neviete.

Získané zdroje budú použité na vydávanie propagačných materiálov, poriadanie podujatí a na novú aktivitu našej organizácie - budovanie parku "Matúšovo kráľovstvo v miniatúrach". O podrobnostiach sa dočítate v najnovších Kráľovských zvestiach.

Na základe zákona nám daňový úrad neoznamuje mená darcov. Preto aby sme mohli darcom verejne poďakovať (napr. ich zverejnením na www stránke) ako osobám podporujúcim Matúšovo kráľovstvo, potrebujeme od Vás nahlásenie potrebných údajov.

 

ÚvodÚzemieHrady a zámkySubjektyKontaktMapa webu
RSS kanál
Copyright © 2001-2006 Matúšovo kráľovstvo s.r.o. • Webdesign © 2001-2006 Peter Šlosar