Preskočiť navigáciu

Výstupová sezóna 2003

„Výstupová sezóna 2003“ pre nás začala 5. apríla 2003, stretnutím pod hradom Korlátka. Počasie k nám nebolo priveľmi prajné a tak sme na lúke pod hradom odolávali náporom vetra a dažďa. Napriek tomu sa našli aj borci, ktorí sa nedali ovplyvniť nepriaznivým počasím a boli ochotní zasúťažiť si v netradičných disciplínách hod papierom A 4 na diaľku a v tradičnom pľuvnutí hrachu do diaľavy. Aspoň malou odmenou bol účastnícky list s kresbou hradu.
19. apríla ste nás mohli stretnúť na hrade Červený Kameň. Návštevníci hradu boli zrejme trošku ostýchaví, pretože sme nepostrehli veľký záujem o súťaže, naopak pri našom stánku sa zastavovalo množstvo zvedavcov, ktorí chceli vedieť, čo je vlastne Matúšovo kráľovstvo, ako funguje a informovali sme o ďalších pripravovaných podujatiach. Účastníkov výstupu sme odmenili pohľadnicou s kresbou hradu Červený Kameň.
Počasie sa na nás usmialo až na treťom podujatí - na stretnutí pod Čachtickým hradom 8. mája 2003, ktoré sme spojili s otváraním vynovenej expozície Trenčianskeho múzea v Draškovičovom kaštieli. Stretnutie prebehlo podľa našich predstáv. Súťaží sa zúčastnilo najmä veľa detí, tie s nadšením pľuli hrachom do diaľavy, hádzali papierom A4 do diaľky, skákali dozadu a mohli si nacvičiť aj hod polenom. Za svoje výkony dostali všetci účastnícke listiny výstupu na Čachtický hrad. Na hrade bola prichystaná naša vyslaná hliadka, ktorá udeľovala pečiatku Čachtického hradu.

ÚvodÚzemieHrady a zámkySubjektyKontaktMapa webu
RSS kanál
Copyright © 2001-2006 Matúšovo kráľovstvo s.r.o. • Webdesign © 2001-2006 Peter Šlosar