Preskočiť navigáciu

Matúšovo kráľovstvo v USA

6. 6. 2004

V termíne 22. 4. - 17. 5. 2004 sa zúčastnil správca Matúšovho kráľovstva Dr. Juraj Hlatký na pozvanie vlády USA pracovného návštevníckeho programu "Cestovný ruch a ekonomický rozvoj".
Zo Slovenska bolo pozvaných 5 ľudí, aby sa zoznámili s fungovaním a organizáciou cestovného ruchu v Spojených štátoch a zároveň mali možnosť prezentovať svoju prácu a výsledky v USA. Navštívili sme Washington, Orlando na Floride, Santa Fé v Novom Mexicu, Portland v Oregone, Burlington vo Vermonte a New York.
Počas pobytu sme absolvovali náročný program, uskutočnilo sa stretnutie a oficiálne prijatie na viac ako 50 inštitúciách.
Čestné občianstvo Matúšovho kráľovstva sme tak mohli udeliť guvernérovi štátu Vermont, floridskému senátorovi, ministrom turistiky štátov Nové Mexico a Vermont, viacerým primátorom.
Medzi iným sme boli prijatí i na Riaditeľstve národných parkov USA, Správe pozemkov národných parkov USA, Ministerstve zahraničných vecí USA, Ministerstve poľnohospodárstva USA, niekoľkých univerzitách.
Zaujímavá bola návšteva viacerých atraktivít, k najzaujímavejším patrili Čínske záhrady a Rozálium v Portlande.
Odniesli sme si množstvo námetov a kontaktov a pocit, že sme dobre reprezentovali na druhej strane zemegule nielen Matúšovo kráľovstvo ale i celé Slovensko.

ÚvodÚzemieHrady a zámkySubjektyKontaktMapa webu
RSS kanál
Copyright © 2001-2006 Matúšovo kráľovstvo s.r.o. • Webdesign © 2001-2006 Peter Šlosar