Preskočiť navigáciu

Obec Kálnica

erb
foto
foto
foto
logo
Obec Kálnica sa rozprestiera v doline na západnom úpätí severnej časti Považského Inovca. Má okolo 1000 obyvateľov a prvá písomná zmienka sa datuje od roku 1396. Historický ráz pripomínajú dodnes zachované hlinené sedliacke domy, tzv. "domy s výškou" v centre obce i miestne etnografické múzeum.
Kálnická dolina je bezprostredne obklopená poliami a lúkami a tvorí nástupný bod ku vychádzkam za oddychom do okolitej prírody. Lesné cesty a chodníky tvoria sieť spájajúcu lúky, pasienky, jednotlivé doliny, ale i chotáre. Prírodné prostredie slúži ku oddychu pri krátkych prechádzkach, ale i dlhších túrach. Pri výstupe na hrebeň Považského Inovca a Panskej javoriny možno načerpať sily , či prenocovať v turistickom zrube, ktorý je turistom volne prístupný. Reliéfne mierne zvlnená krajina láka vyznavačov cykloturistiky, ale nezabudnuteľným zážitkom je i jazda na koni dlhými pasienkami.

Ranč Medňanské lúky sa nachádza pri sútoku dvoch horských potokov. Areál má ambície popri chove oviec organizovať spoločenské akcie v prírodnom prostredí, pre návštevníka pútavé preteky v ovládaní zručnosti koní, detské podujatia a pod. s dôrazom na spolužitie prírody a človeka.
Lyžiarsky areál Piesky sa nachádza v tesnej blízkosti Medňanských lúk. Je známy príjemnými rodinnými lyžovačkami v zimnom období, ale aj letným lyžovaním. Lyžovanie na tráve v Kálnici získalo renomé v tomto športe zorganizovaním takých prestížnych podujatí ako boli Majstrovstvá sveta roku 1995 alebo Majstrovstvá Európy v r. 1994. V areáli sa ďalej nachádzajú zjazdárske dráhy pretekov na horských bicykloch.

Možnosť ubytovania so stravou je na objednávku na chate STU, č. t. 032-77 988 28Obsah (text, prípadne foto) bol dodaný popisovaným subjektom.

 

ÚvodÚzemieHrady a zámkySubjektyKontaktMapa webu
RSS kanál
Copyright © 2001-2006 Matúšovo kráľovstvo s.r.o. • Webdesign © 2001-2006 Peter Šlosar