Preskočiť navigáciu

Múzeum kysuckej dediny Vychylovka

Tel.: 041-4397219

Múzeum je stálou expozíciou v prírode, ktorá patrí k najrozsiahlejším na Slovensku. Dokumentuje a približuje spôsob života a kultúry kysuckého ľudu v minulosti.
Expozícia zatiaľ obsahuje 34 obytných, hospodárskych, spoločenských, technických a sakrálnych stavieb. Na jej dokončenie je treba dobudovať ďalších 30 objektov, ako napr. školu, obchod, ulicovú zástavbu a ďalšie. Popri objektoch ľudového staviteľstva sa tu nachádza významná technická pamiatka - úzkokoľajná lesná železnica s úvraťovým systémom, ktorá kedysi spájala Kysuce s Oravou. Návštevníci majú možnosť previezť sa touto múzejnou železnicou, ktorá je Národnou kultúrnou pamiatkou, ako aj zakúpiť si suveníry a občerstvenie priamo v areáli Múzea kysuckej dediny.
Počas sezóny múzeum ponúka návštevníkom množstvo nedeľných tematických programov v podaní folklórnych skupín a súborov, ľudových umelcov, remeselníkov s ukážkami tradičných pracovných techník ľudových zvykov a bohatého repertoáru ľudových piesní.
Cez areál Múzea kysuckej dediny prechádza Múzejná železnica - zachovaná časť bývalej Kysucko-oravskej železnice. V roku 1991 bola vyhlásená za národnú kultúrnu pamiatku Slovenskej republiky.

 

 

foto

foto

foto

 


Obsah (text, prípadne foto) bol dodaný popisovaným subjektom.

 

ÚvodÚzemieHrady a zámkySubjektyKontaktMapa webu
RSS kanál
Copyright © 2001-2006 Matúšovo kráľovstvo s.r.o. • Webdesign © 2001-2006 Peter Šlosar