Preskočiť navigáciu

Suveníry z Matúšovho kráľovstva

Suveníry

Priamo v areáli Parku miniatúr sa nachádza malý objekt, v ktorom možno zakúpiť drobné suveníry a darčeky. Patria k nim rôzne brožúry, plagáty, mapy, kľúčenky, magnety a pod.


Pas Matúšovho kráľovstva

Hlavným cestovným dokladom potrebným na putovanie a spoznávanie Matúšovho kráľovstva je turistický pas. Má formát 9x12,5 cm a 40 strán. Na 2. stranu si jeho držiteľ uvedie základné dáta, nalepí svoju fotografiu a kvôli prevereniu ozajstnej totožnosti i veľkosť svojej topánky. Na ďalších 4 stranách sú v slovenskom, českom, nemeckom, anglickom, poľskom, maďarskom a ruskom jazyku uvedené základné údaje o Kráľovstve. Na zvyšných stranách je priestor pre získavanie pečiatok z jednotlivých hradných panstiev a pútnických miest Kráľovstva. Všetky strany pasu sú ilustrované obrázkami hradov, zámkov a kaštieľov Matúšovho kráľovstva. Každý pas má svoje číslo, takže každý je jediným originálom...

Jednotková cena je 2,60 € / 78,30 Sk.

Plagát Mapa Matúšovo kráľovstvo

Plnofarebná mapa Matúšovho kráľovstva je veľmi príťažlivým suvenírom s vysokým vizuálnym efektom. Má formát A2 (594 x 420 mm). Zobrazuje členenie Matúšovho kráľovstva do 9 dŕžav a 53 hradných panstiev. Okolo samotnej mapy je umiestnených 53 farebných obrázkov všetkých hradov, zámkov a kaštieľov, ktoré boli v Matúšovom kráľovstve vyhlásené za sídla jednotlivých hradných panstiev v území od Dunaja až po Tatry.

Jednotková cena je 1,5 € / 45,20 Sk.

Plagát mapa Hradná cesta

Pútavá mapka Hradnej cesty s jednotlivými objektami a obrázkami hradov v podobe ich súčasného stavu. Zachytáva úsek celej cesty od Bratislavy po Strečno a späť. Plagát je plnofarebný, má rozmer A2 (420 x 594 mm).

Jednotková cena 1,5 € / 45,20 Sk.

Plagát Putujeme po Hradnej ceste

Plagát s fotografiami najzaujímavejších miest na Hradnej ceste. Patria k nim hrady, zámky a kaštiele, pamiatky miest, najvýznamnejšie sakrálne pamiatky. Fotografie sú radené v smere putovania po Hradnej ceste so začiatkom v Bratislave. Ich počet je 60. Plagát je plnofarebný, má rozmer A2 (420 x 594 mm).

Jednotková cena 1,5 € / 45,20 Sk.

Plagát Hradná cesta v minulosti

Plagát zachytáva 28 starých dobových pohľadníc hradov a zámkov ležiacich na Hradnej ceste.

Plagát je čiernobiely, čím sa dokresľuje jeho dobový kolorit. Má rozmer A2 (420 x 594 mm).

Jednotková cena 1,5 € / 45,20 Sk.

Plagát Hrady a zámky Slovenska

Posledne vydaným veľmi príťažlivým suvenírom je plagát Hrady a zámky Slovenska. K mapke Slovenska zo zobrazením lokalizácie jednotlivých objektov je priradených 56 obrázkov hradov, zámkov a kaštieľov od Devína po Zborov. Dôraz je kladený na muzeálne sprístupnené objekty a najkrajšie a najväčšie slovenské hrady. Má formát A2 (594 x 420 mm).

Jednotková cena je 1,6 € / 48,20 Sk.

Sprievodca Hradná cesta

Novovydaný Sprievodca po Hradnej ceste má formát A5 a 24 strán. Je plnofarebný. Láka na putovanie po Hradnej ceste na bicykli alebo autom, delí ho na 10 etáp. Ku každému je priradená schématická linka putovania s obrázkami a popismi najzaujímavejších hradov, miest a pamiatok na trase. Spolu je ich v sprievodcovi popísaných 90.

Jednotková cena je 2 € / 60,20 Sk.

Pexeso Hrady Matúšovho kráľovstva

Pexeso "Hrady, zámky a kaštiele Matúšovho kráľovstva" je plnofarebná hra nielen pre deti. Na pevnom papieri je zobrazených 32 kresieb hradov, ktoré boli sídlami Matúšových panstiev. Na rubovej strane obrázkov je emblém Matúšovho kráľovstva. Pexeso obsahuje aj návod na hranie a po jeho rozstrihaní môžete spoznávať Matúšove hrady a určite sa nechajte inšpirovať na výlety.

Jednotková cena je 1 € / 30,10 Sk.

Pexeso Hrady a zámky Slovenska

Pexeso "Hrady, zámky Slovenska" je plnofarebná hra nielen pre deti. Na pevnom papieri je zobrazených 32 fotografií najznámejších hradov z celého územia Slovenska. Na rubovej strane obrázkov je emblém Matúšovho kráľovstva. Pexeso obsahuje aj návod na hranie a po jeho rozstrihaní môžete spoznávať slovenské hrady a nechať sa inšpirovať na ich návštevu.

Jednotková cena je 1 € / 30,10 Sk.Magnetky Hradná cesta

Hlavným zberateľským suvenírom Hradnej cesty sú magnetky, ktoré dostať vždy iba v kontrolných bodoch putovania. Je na nej fotografia lokality, logo Hradnej cesty a názov lokality. Body sústavne pribúdajú, aktuálny zoznam kontrolných miest je na www.hradnacesta.sk v odseku zberateľská súťaž. Magnetky majú jednotný rozmer 65 x 58 mm.

Jednotková cena je 1,5 € / 45,20 Sk.


Magnetky Park miniatúr

Hlavným zberateľským suvenírom Hradnej cesty sú magnetky, ktoré dostať vždy iba v kontrolných bodoch putovania. Preto priamo v areáli Parku miniatúr je možnosť dostať 3 druhy magnetiek – s modelom hradu Branč, s modelom hradu Revište a s Nultým cyklopodudníkom Matúšovho kráľovstva. Magnetky majú jednotný rozmer 65 x 58 mm.

Jednotková cena je 1,5 € / 45,20 Sk.


Skladačky hradov a zámkov

Skladačky jednotlivých hradov slúžia ako struční Sprievodcovia. Majú rozmer 420 x 140 mm, po zložení majú formát x140 mm. Ponuka sa obmieňa, v súčasnosti sa jedná o nasledujúce tituly:
 • Plavecký hrad
 • Pajštún
 • Korlátka
 • Holíčsky zámok
 • Branč
 • Ostrý Kameň
 • Tematín
 • Hrady a zámky v slovensko – rakúskom pohraničí
 • Beckov
 • Trenčiansky hrad
 • Červený Kameň
 • Čachtický hrad
 • Oravský hrad
 • Hlohovecký zámok
 • Banská Štiavnica Nový zámok
 • Banská Štiavnica Starý zámok
 • Betliar
 • Krásna Hôrka
 • Ľubovniansky hrad
 • Čachtický hrad – anglicko-nemecká verzia
 • Bojnický zámok
 • Alžbeta Bátoriová


Jednotková cena je 0,5 € / 15 Sk.


Kľúčenky s motívom hradov a zámkov

Jednoduchá plastová priehľadná kľúčenka . Z jednej strany je obrázok hradu, z druhej znak Matúšovho kráľovstva alebo Hradnej cesty. V ponuke cca. 30 druhov.

Jednotková cena je 1 € / 30,10 Sk.


Plastický obrázok Čachtický hrad

Priestorový obrázok Čachtického hradu je papierovou skladačkou. Je plnofarebný a na hrubšom papieri, takže pri zlepovaní sa nemusí podlepovať. Zaberá 2 strany formátu A4. Samotný obrázok po zlepení má rozmer 15 x 10 cm a tvoria ho 4 terénne vrstvy tak, že pri čelnom pohľade vytvárajú veľmi pekný panoramatický pohľad na Čachtický hrad z južnej strany. Šikovnejší majstri si môžu obrázok umiestniť i do dreveného rámu a takisto ho zaskliť. Súčasťou vystrihovačky je i stručná história hradu, ktorú možno potom nalepiť na zadnú stranu obrázku. Samozrejmosťou je i návod na zostavenie priestorového obrázku.

Jednotková cena je 1 € / 30,10 Sk.

Plastický obrázok Trenčiansky hrad

Priestorový obrázok Trenčianskeho hradu je papierovou skladačkou. Je plnofarebný a na hrubšom papieri, takže pri zlepovaní sa nemusí podlepovať. Zaberá 2 strany formátu A4. Samotný obrázok po zlepení má rozmer 13,5 x 10 cm a tvorí ho až 7 terénnych vrstiev. Pri dobrej práci s nenáročným modelom vám vznikne veľmi pekný panoramatický pohľad na Trenčiansky hrad od západu - z trenčianskeho Mierového námestia. Šikovnejší majstri si môžu obrázok umiestniť i do dreveného rámu a takisto ho zaskliť. Súčasťou vystrihovačky je i stručná história hradu, ktorú možno potom nalepiť na zadnú stranu obrázku, ako i návod na zostavenie priestorového obrázku.

Jednotková cena je 1 € / 30,10 Sk.

Pohľadnice farebné

V ponuke je viacero druhov farebných pohľadníc hradov a zámkov, ponuka sa aktualizuje. V súčasnosti ju tvorí:

Jednotková cena pohľadnice je 0,2 € / 6 Sk za kus.


Pohľadnice čiernobiele

V ponuke je viacero druhov čiernobielych pohľadníc hradov a zámkov, ponuka sa aktualizuje. V súčasnosti ju tvorí:

Jednotková cena pohľadnice je 0,2 € / 6 Sk za kus.


Edícia Tip na výlet

Ako už názov napovedá, nová edícia propagačných materiálov má za hlavný cieľ poskytnúť námety na výlety v určitej lokalite. Jednoduchý formát A2 preložený na A4, pútavo spracovaný, obojstranne farebne potlačený určite zaujme každého návštevníka. Nenahrádza obsiahlych sprievodcov ani podrobné mapové podklady, neznalému návštevníkovi skôr ponúkame námety na putovanie v konkrétnej lokalite, v skratke informuje o najzaujímavejších miestach a schematická mapka ho nasmeruje, kde sa dané miesto nachádza.

Jednotková cena je 1,0 € / 30,126 Sk za kus.


ÚvodÚzemieHrady a zámkySubjektyKontaktMapa webu
RSS kanál
Copyright © 2001-2006 Matúšovo kráľovstvo s.r.o. • Webdesign © 2001-2006 Peter Šlosar